Звернення до євангельських церков України

17 січня в Києві відбувся круглий стіл «Майдан і Церква: місія та громадянська відповідальність християнина», ініційований молодими лідерами євангельських церков України.

Близько 150 учасників стали свідками трьох панельних дискусій за участю священнослужителів, місіологів і богословів, експертів та громадських діячів із баптистських, п’ятидесятницьких, незалежних євангельських, лютеранських і реформатських церков.

Молоді лідери євангельських церков України дискутували на круглому столі «Майдан і Церква: місія та громадянська відповідальність християнина»

Резолюція круглого столу «Церква і Майдан: місія та громадянська відповідальність християнина»

Звернення до євангельських церков України

Ми, учасники круглого столу «Церква і Майдан: місія та громадянська відповідальність християнина», у цей переломний момент для українського народу звертаємося до керівників церковних об’єднань, священнослужителів, лідерів служіAнь та прихожан євангельських церков України із закликом залучити всі наявні можливості для захисту правди і справедливості.

Незалежно від політичних преференцій, закликаємо до активнішої участі в житті українського суспільства та особистої громадянської відповідальності. Насамперед просимо посилити молитву: «хочу я, щоб мужі чинили молитви на кожному місці, підіймаючи чисті руки без гніву та сумніву» (1 Тим. 2:1-4,8). Оскільки«віра без діл мертва» (Якова 2:17, 20, 26), також закликаємо надавати практичну допомогу постраждалим та нужденним на прикладі доброго самарянина (Луки 10:29-37) у контексті останній подій (репресій проти активістів Майдану, погроз Українській греко-католицькій церкві, ухвалення цілої низки антиконституційних законів 16 січня та силового протистояння 19 січня 2014 р.)

Церква справедливо утрималася від політичних спекуляцій щодо угоди про асоціацію із Євросоюзом. Однак після того, як 30 листопада 2013 р. на Майдані було пролито кров, Церква не може залишатися нейтральною. Через моральну відповідальність перед Богом та суспільством вона має назвати криваву розправу над мирними громадянами злочином, викрити винуватих і допомогти жертвам.

Майдан у Києві, як і по всій країні, виражає законну вимогу народу до представників влади поважати свободу, гідність і права людей; виконувати свої конституційні зобов’язання для загального блага; не зловживати повноваженнями, що наділив український народ. Церква додає своє авторитетне слово до голосу народу, нагадуючи про гідність людини як створеної Богом за Його образом та подобою; про рівність усіх людей перед Богом; про закон і суд Божий для всіх людей; про Боже заступництво за беззахисних.

При цьому Церква нагадує уряду і протестувальникам про Божі заповіді любові та прощення, без яких вимога справедливості ризикує закінчитися хаосом і насильством. Ми закликаємо чинити все можливе для мирного розв’язання конфлікту. При цьому нагадуємо про те, що кожен особисто відповідатиме за власні вчинки як на землі, так і на небі.

Заявляємо, що спроби влади ізолювати українських вірян від європейської та світової спільноти християн є неприпустимими.

Стверджуємо, що головне завдання Церкви у цей час – бути «сіллю» та «світлом» для суспільства: безкомпромісно викривати гріх у будь-яких його проявах та формах, незалежно від політичних переконань, закликати як представників влади, так і опозицію та народ до каяття, вказувати людям істинний шлях спасіння через Ісуса Христа, всіляко допомагати постраждалим людям, даючи надію.

Віримо, що милістю Божою, молитвами і працею християн події Майдану стануть початком духовного пробудження і оновлення українського народу.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Підписка
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі