Чи ставити ялинку на Різдво?

Як християнам ставитись до святкування різдва з різдвяною ялинкою?
З приходом різдвяного сезону, подібні запитання піднімаються і потребують роз’яснення.

В Біблії не має жодного підбадьорення чи заборони щодо різдвяної ялинки в християнському домі чи в церкві.Деякі люди неправильно тлумачать біблійний текст (Єремії 10:1-16)

Ибо уставы народов — пустота: вырубают дерево в лесу, обделывают его руками плотника при помощи топора, 4 покрывают серебром и золотом, прикрепляют гвоздями и молотом, чтобы не шаталось. 5 Они — как обточенный столп, и не говорят; их носят, потому что ходить не могут. Не бойтесь их, ибо они не могут причинить зла, но и добра делать не в силах. 6 Нет подобного Тебе, Господи! Ты велик, и имя Твое велико могуществом.

Або ж схожий текст в (Ісаї 44). Де навіть без глибокого дослідження тектсту, передається застереження проти ідолопоклонства, застереження від створення ідола. Тому, хіба, що тільки у випадку, якщо людина ставить ялинку і починає поклонятись їй, це вважатиметься гріхом.
Так, дійсно, досліджуючи тему походження традиції різдвяної ялинки, ми можемо знайти її коріння в язичництві, яке символізувало собою поклоніння богу сонця. І дійсно, багато християнських подій-свят, були нанесені на язичницькі свята, з ціллю перенаправлення фокусу народу з гріховного на святе. І для декого, вже навіть подібна інформація може стати достатньою мотивацією яка примусить відмовитись від подібного декору у своїй оселі. Але прошу всіх тих що вже готові взятись за сокири і почати рубати вже зрубані ялинки, подумати над наступним:

Яким би не було наше рішення з цього приводу “чи прикрашати ялинку на різдво чи не прикрашати?”, те, що дійсно має значення це мотив який стоїть за нашим бажанням прикрашати ялинку… Основна мотивація християнина у всьому що він робить – прославити Господа. (Римлянам 14:5-6а), встановлює принцип відношення християн до цієї традиції і дає Біблійну основу, щоб щось робити чи щось не робити в цьому напрямку:

Иной отличает день от дня, а другой судит о всяком дне равно. Всякий поступай по удостоверению своего ума. Кто различает дни, для Господа различает; и кто не различает дней, для Господа не различает. Кто ест, для Господа ест, ибо благодарит Бога; и кто не ест, для Господа не ест, и благодарит Бога.

Господа найбільше засмучує те, коли одні християни дивляться один на одного зверхньо або з-під лоба через святкування чи не святкування якогось свята чи дня певним чином. Тому, в цьому конкретному випадку, навіть наше відношення до ялинки повинно відображати духовну зрілість християнина. Негативне, радикальне і критичне відношення в деяких випадках може свідчити про недостатній духовний ріст або ж навіть про присутність духовної гордині. Інколи ж, наше бажання може бути мотивоване причиною застерегти людей від ідолопоклонства. Яке в сучасному світі, і сучасному місті, по відношенню до цієї конкретної традиції може бути маловірогідним (хіба, що на остовах “Вуду-вуду”).  

Особисто наша сім’я, з приходом святкування різдва, обирає прикрашати ялинку в нашому домі. Для нас, ялинка це прикраса яка символіює прихід свята і особливі моменти нашого спільного сімейного життя протягом десяти років, вона є частиною святкового декору і додає затишку та святкової атмосфери нашій оселі. Вона заповнена прикрасами, які нагадують нам про тих кого любимо ми і тих хто любить нас. На ній можна знайти нашу спільну історію життя…іграшки які були подаровані найближчими друзями, іграшки з особливих спільних подорожей, іграшки які ми дарували один одному, перша іграшка нашому сину, зірка, яка нагадує про народження Спасителя і про те, що він сам є першим різдвяним подарунком для тих хто прийняли Його в своє серце..  

Дякую всім, хто мотивував мене до написання коментаря по цьому питанню. Сподіваюсь, що Бог дасть мир і розуміння всім тим хто шукає можливості прославити Ісуса в своєму житті і в Його Церкві.  З повагою. Пастор Сергій.  

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Підписка
guest
2 Коментарі
нові
старі популярні
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Iryna Maksymiv
Iryna Maksymiv
5 годы тому назад

Ісус зійшов на землю і залишив нам приклад..і не немає жодного опису в Бібліі..щоб Ісус прикрашав ялинку….

Вікторія
Вікторія
4 годы тому назад
Відповісти  Iryna Maksymiv

Біблія – це Книга принципів для роздумування, для людей, які роблять вибір, а не покрокова інструкція. Вірогідно, що 50% з того, що ми робимо, Ісус не робив, згідно з часу свого життя, культури, місця проживання і місії. Але це зовсім не означає, що Ісус не робив того чи іншого, якщо цього не написано. А швидше те, що саме необхідне для життя і спасіння у Біблії записано, а в іншому керує Дух, людина вибирає.