“Ми цінуємо наш час богослужіння, тому ми приводимо наших дітей разом з собою.”

І все ж…  наші діти крутяться, розмовляють і хочуть бігати по залу. Хіба не було б простіше відправити їх в клас? Напевно. Але ми можемо навчати їх приймати участь в служінні вже сьогодні. Винагорода за ці старання набагато більша за наші труднощі. Їх маленькі серця радіють, коли вони співають про Ісуса, до того ж вони бачать, що всі ми теж любимо Ісуса. Ми любимо Ісуса разом.

дети на служении

Ваше терпеливе навчання своєї дитини принесе плоди, які вплинуть на все її життя. Саме ви навчите свою дитину самоконтролю і послуху в радості. Це ті якості, які необхідні для повноти життя у Христі. Ваша дитина хоче, щоб Ісус був задоволений нею, але в міру дорослішання, її битва за бажання догодити собі, а не Христу, ставатиме інтенсивнішою. Ви, будучи її батьками, можете озброїти її благочестивими звичками розуму та тіла з самого її дитинства, щоб свого часу вона була в змозі використовувати ці звички в боротьбі з самим собою. Завдяки вашому служінню їй, вона готується до послуху Христові і впокоренні своєї волі Його волі вже в свої найближчі роки юного життя.

Отже, з чого почати? Ми повинні усвідомити, що це праця з боку батьків і благодаті з боку церкви. Ми будемо підтримувати вас у цьому сезоні вашого життя, починаючи з цих практичних порад. Ми також запропонуємо вам книги по вихованню дітей, особливі класи для батьків. Наші лідери та пастор будуть доступні, щоб підтримувати та підбадьорювати вас. В цьому служінні ми одна команда!

Підготовка вашої дитини для служіння поклоніння (протягом тижня)

Приємна поведінка в неділю вранці ПОЧИНАЄТЬСЯ вдома, ПРОТЯГОМ тижня. Вона народжується у великій кількості практики і повторення, у ПРИВАТНОМУ житті вашого будинку, де ви вільні, щоб пояснювати і проводити поклоніння, так як ви можете.

Бути спокійним = бути слухняним

Навчаючи своїх дітей, кажіть: “Ми йдемо до церкви, щоб дізнатися про Ісуса і поклонятися Йому. Ми хочемо, навчитися сидіти в церкві тихо, так, щоб всі навколо нас могли дізнатися про Ісуса і поклонитися Йому теж. Бути спокійним = бути слухняним.”

Сидіти спокійно – це навичка, ваша дитина може навчитися цьому навику завдяки регулярній практиці разом з вами. Ось як цьому навчаються:

 • Посадіть свою дитину у крісло. Не розмовляй! Не метушись! Залишайся в кріслі! (Сидячи поруч з дитиною, ви можете дивитися на книгу, що є у ваших руках).
 • Встановіть таймер рівно на ту ж кількість хвилин, яким є вік вашої дитини. Трирічна дитина може спокійно сидіти протягом 3 хвилин. Це ваша мета. Навчання цьому навику займе декілька важких спроб. Щоб отримати результат – необхідно мати практику, щоб розвинути звичку –терпіння.
 • Хваліть успіхи своєї дитини. Святкуйте разом, коли ви досягатимете покладеної мети!

Створіть cумку для церкви

Рюкзак

Заохотьте вашу дитину мати особливу церковну сумку, яка міститиме спеціальні предмети, які використовуються тільки у неділю в церкві. Візьміть дитячу Біблію з малюнками, біблійні історії, книги, олівець і блокнот або зошит.

Вивчайте пісні поклоніння

Девочка и ноутбук

Більшість наших пісень доступні для скачування або прослуховування в Інтернеті або в церкві. Знайдіть їх та постійно прослуховуйте. Ваш малюк буде світитися від щастя, коли почує знайому пісню у неділю вранці!

Пісні, які ми співаємо з дітьми в церкві.

Надвечір у суботу

Вечером...

Зробіть все можливе, щоб ваш недільний ранок був спокійним, гармонічним та бадьорим:

 • Приготуйте одяг, знайдіть та приведіть до порядку взуття.
 • Покладіть Біблії у сумки кожного члена сім’ї.
 • Переконайтеся, що є їжа на сніданок.
 • Лягайте спати в розумний час.

Недільний ранок

Секундомер

Перед відправленням до церкви

Чоловіки, вчасно приготуйте свою сім’ю до виходу. Ось деякі ідеї:

 • Переконайтесь в тому, що діти фактично готуються до виходу
 • Будьте відповідальними за сніданок
 • Переконайтеся в тому, що мама має час на самоті, щоб підготуватися
 • Переконайтеся, що кожна член сім’ї має Біблію і відвідав туалет та ванну кімнату вчасно
 • Почніть ходу до машини за 5 хвилин перш, ніж ви хочете залишити дім

В машині (в дорозі)

 Будьте радісні, що нарешті вже знову неділя і що ми знову їдемо до церкви разом! Згадуйте про церковні події. Використовуйте наступні слова щотижня і:

Повторюйте, повторюйте, повторюйте

 Питання: Чому ми ходимо до церкви?

– Щоб дізнаватися про Ісуса і поклонятися Ісусу!

Питання: Що ви будете просити Ісуса, щоб Він допоміг вам зробити під час служіння?

– Бути спокійними і бути слухняними.

Питання: Чому це ми повинні бути спокійними і слухняними як і раніше?

– Це дозволяє іншим людям поклонятися Ісусу.

Ми в церкві, нарешті! 🙂

дети в церкви 2

 • Повною мірою приймайте участь як сім’я в богослужінні – стійте або сидіть на служінні, коли це робить вся церква.
 • Допоможіть дитині знаходити вірші в її Біблії і слідкуйте разом з нею вашим пальцем, коли Біблія читається вголос.
 • Пам’ятаєте, як довго ваші діти здатні сидіти на місці і привезіть до церкви їхню сумку, на випадок того, коли вони прийдуть в занепокоєння. Не пускайте їх ходити в проходах або стояти на сидіннях.

Після служіння

Мальчик

 • Заохочуйте ваших дітей у час спілкування після служіння. Коли ви знайомитесь з іншими, запрошуйте до знайомства і ваших дітей.
 • Навчайте своїх дітей бути уважними до всіх людей. Діти не повинні бігати один за одним у присутності людей, що спілкуються. Зробіть це частиною ваших бесід вдома на тему “будь слухняним”.
 • Запам’ятайте! Навчання своїх дітей поклонінню разом з вами – це не один урок. Це процес, і ви маєте бути готовими і до позитивного і до негативного оцінювання неділі – протягом довгого періоду. Дорогі батьки, не втомлюйтесь робити добро. Варто затрачати усі зусилля для того, щоб стояти перед престолом Божим разом з усією сім’єю!

“Роблячи добро, не втрачаймо натхнення, бо свого часу пожнемо, якщо не ослабнемо.” (Гал. 6:9)