Адвент – час приготування

Період Адвенту — час радісного приготування та очікування на прихід Спасителя.

Адвент (від лат. Adventus – пришестя). Духовний сенс Адвенту подвійний. По-перше, це час радісного очікування, період готування до святкування Різдва, по-друге, час для роздумів про друге пришестя Христа. Під час Адвенту в цeрквах запалюють 5 свічок, кожна з яких має своє особливе значення і допомагає церкві налаштовувати свої думки та серця до святкування дня народження Ісуса. У першу неділю запалюється одна свічку у вінку Адвента – свічка пророцтва і надії. Вона символізує старозавітні пророцтва пришестя Спасителя, в другу — дві і так далі, тобто з кожним тижнем стає все світліше. У день Різдва Христа запалюються всі свічки, символізуючи тим самим світле свято. Адвентовий вінок символізує спільноту Церкви, що в любові та радості очікує на свого Господа.

Під час адвентового служіння ми часто чуємо тексти, які запалюють в нас прагнення швидшого повернення Господа. Той, хто любить Ісуса, не може боятися Його приходу, адже Його пришестя має розпочати вічний небесний весільний бенкет Христа і Церкви.

Біблійні читання Адвенту особливим чином вказують на три постаті, які можна назвати духовними прикладами Адвенту. Це — пророк Ісайя, Іоан Хреститель та Марія, Мати Господа. Їхні слова та приклад життя є для нас моделлю очікування приходу Ісуса Христа.

Дорога церква, в цей час напередодні дня народження Христа, запрошую вас готувати свої серця до приходу Ісуса! Молюсь про те, щоб Бог особливо наповнив наші оселі і душі Своєю присутністю миром та радістю!

З молитвою про вас,
пастор Сергій. Б.

адвент 1 тиждень